Ogłoszenia parafialne

15 października 2017 r. - XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej. Również w naszej świątyni, przy wyjściu, ministranci będą liczyć uczestników Eucharystii- zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika: we środę- święto św. Łukasza, Ewangelisty: w piątek- wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera; w sobotę- wspomnienie bł. Jakuba Strzemię.
 3. W środę, z racji święta św. Łukasza, patrona służby zdrowia, zapraszamy wszystkich pracowników służby zdrowia na modlitwę różańcową w ich intencji o godz. 16.30.
  Również w środę, o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji ministrantów i ich rodziców. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Jednocześnie zachęcamy nowych kandydatów do zgłaszania się do służby Chrystusowi przy ołtarzu. Po Mszy Świętej ministranci z najbliższymi spotykają się w salce parafialnej.
 4. W piątek różaniec o godz. 16.30 i Mszę Świętą o godz. 17.00 odprawimy również w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii. Po Mszy Świętej, w czasie procesji wokół kościoła, odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 5. Zachęcamy dzieci i młodzież do wspólnego odmawiania różańca w naszej świątyni codziennie o godz. 16.30. Dzieci otrzymują obrazki do wyklejenia planszy z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej.
 6. W sobotę Siostry Służebniczki zapraszają rodzinę bł. Edmunda na spotkanie w swoim domu o godz. 16.00. Siostry zapraszają wszystkich, dla których bł. Edmund jest warty poznania i pokochania.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 będzie Msza Święta dla dzieci z kl. III i ich Rodziców w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.
 8. Organizujemy wyjazd do kina „Helios”, do Kielc, w dniu 23 października na projekcję filmu pt. „Dwie Korony”. Jest to fabularna biografia o św. Maksymilianie Marii Kolbe, polskim franciszkaninie i męczenniku II wojny światowej. W roli głównej pan Adam Woronowicz, znany m.in. z roli ks. Jerzego Popiełuszki w filmie „Popiełuszko- wolność jest w nas”. Cena biletu do kina to 12 zł. Seans rozpoczyna się o godz. 20.00 więc wyjazd byłby ok. godz. 18:00. Chętnych, prosimy o zapisywanie się w zakrystii do najbliższego wtorku- 17 października.
 9. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej chrześcijańskiej troski o zbawienie zmarłych. Od wieków Kościół w modlitwie wypominkowej prosi miłosiernego Boga o dar życia wiecznego dla tych, którzy odeszli z tego świata. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych, polecając ich w modlitwie wypominkowej. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne możemy już zamawiać w zakrystii.
 10. Zgodnie z prośbą ks. Bpa Ordynariusza Jana Piotrowskiego, dzisiaj po każdej Mszy Świętej organizowana jest zbiórka do puszek, z której też wesprzemy rodziny zmuszone do odbudowy pomników swoich dzieci, po wywróceniu się drzewa podczas wichury na naszym cmentarzu. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, jak również członkom naszej parafialnej Wspólnoty Misyjnej- Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy pomagają w zorganizowaniu tej kwesty.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pośród gazet, które czytamy niech nie zabraknie takich, które mogą pomóc w ukształtowaniu naszej wiary i chrześcijańskich postaw moralnych. Mamy do dyspozycji przy wyjściu z kościoła tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach znajdziemy biuletyn „Dzień Pański”.
 12. Wszystkim naszych drogich parafian polecamy opiece Matki Bożej Różańcowej i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem