Ogłoszenia parafialne

  1. Dziś w całej Polsce po Mszach świętych zbierane są dobrowolne ofiary na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Również i my możemy pomóc naszym braciom i siostrom, żyjącym na wschód od polskiej granicy, składając do puszek nasz dar serca. Za wszystkie ofiary niech Bóg wynagrodzi.

Adwent

  1. Kościół rozpoczyna dziś Adwent, czyli liturgiczny okres przygotowania na przyjście Jezusa Chrystusa. W pierwszej części rozważać będziemy powtórne przyjście Zbawiciela dla ostatecznego osądzenia świata. Stąd usłyszymy wezwanie do nawrócenia i poprawy życia. Wybrzmi to szczególnie w okresie rekolekcji parafialnych, które będą trwać od 17 do 19 grudnia. W drugiej części Adwentu będziemy się przygotowywać do radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.

  1. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Syrii, pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Niech Pan Bóg przyjmie naszą modlitwę w intencji braci   prześladowanych z powodu wiary w Jezusa Chrystusa. Po Mszy Świętej będziemy mogli złożyć nasza ofiarę do puszek na odbudowę zniszczonych, domów, szpitali i szkół w Syrii.

  1. Dziś o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja w salce katechetycznej
  2. 7 listopada (wtorek) o godz. 17.00 w Jędrzejowskim Centrum Kultury odbędzie się wykład pt. „Pułkownik Jan Piwnik „Ponury” (1912 – 1944) – legenda Armii Krajowej”, który poprowadzi dr Marek Jedynak z Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach. Organizatorzy – kibice „Naprzodu Jędrzejów” – serdecznie zapraszają na kolejną lekcję historii w naszym mieście. Wstęp wolny.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem