Ogłoszenia parafialne

  1. Dzisiaj przeżywamy XVII Dzień Papieski – wielkie dziękczynienie Panu Bogu za dar życia i posługi św. Jana Pawła II. Możemy też wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która poprzez stypendia pomaga najuboższej młodzieży w dostępie do oświaty, nauki i kultury. Ofiary na ten cel możemy składać przy wyjściu z kościoła. Otrzymamy przy tym pamiątkowy obrazek. Za dar serca „Bóg zapłać”.

  1. Rozpoczynający się dziś październik to miesiąc modlitwy różańcowej, która w naszym kościele będzie o godz. 16.30. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Najmłodsi otrzymają specjalny prezent, obrazujący objawienia Matki Bożej w Fatimie, na którym będzie można przyklejać obrazki otrzymywane każdego dnia po modlitwie różańcowej. Nie zasmucajmy Matki Bożej, przyjdźmy na wspólne odmawianie Różańca, o co prosiła Pani Fatimska.

Archanioł Michał

  1. Zgodnie z prośbą naszego Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego, w całej naszej diecezji jest organizowana zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek dla najbiedniejszych, którymi opiekuje się CARITAS Kielecka. Również i my po Mszy świętej – przy wyjściu z kościoła – będziemy mogli wesprzeć materialnie biedniejszych od nas. Za ofiary w imieniu Caritas składamy „Bóg zapłać”.

  1. Komunikat Ks. Bpa Ordynariusza.
  2. Liturgia żałobna i pogrzebowa śp. Ks. Bpa Kazimierza Ryczana będzie przebiegać w ciągu dwóch dni:
    w poniedziałek – ok. godz. 16.00 zostanie przywieziona do domu biskupów kieleckich trumna z ciałem Ks. Bpa Kazimierza Ryczana. Po odprawieniu „Stacji w domu zmarłego” wyruszy do Bazyliki Katedralnej procesja żałobna. Następnie zostanie odprawiona Msza św., a po niej Nieszpory w intencji zmarłego Księdza Biskupa.

  1. Dziś rozpoczyna się VII Tydzień Wychowania pod hasłem „MARYJA WYCHOWAWCZYNIĄ POKOLEŃ”. Polecajmy Panu Bogu rodziców, którzy są pierwszymi wychowawcami oraz wspierających ich nauczycieli i katechetów. Poprzez włączenie się w modlitewną intencję tego tygodnia a także przez staranie się, by nasze słowa i czyny były dobrym przykładem dla innych, poczujmy się wszyscy odpowiedzialnymi za wychowanie młodego pokolenia.