Ogłoszenia parafialne

Zesłanie Ducha Świętego

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się próba sypania kwiatów podczas Uroczystości Odpustowej i Bożego Ciała. Zachęcamy dziewczynki z kl. III i IV oraz młodsze do tej pięknej służby Chrystusowi.
  Również dziś o godz. 14.00 święcimy pola w Kulczyźnie. Prosimy o pojazd.

Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odprawiamy przed Najświętszym Sakramentem po nabożeństwie majowym.
 2. Wdzięczni Panu Bogu za zbawienny dar Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, zachęcamy do przedłużenia tej radości w Białym Tygodniu. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców na Msze św. od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00.

Maryja Panna

 1. Wznawiamy przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej. W poniedziałek o godz. 16.00 odbędzie się próba dla grupy II. We wtorek o godz. 16.00 odbędzie się próba dla grupy I.
 2. Dzieci z kl. IV, które w najbliższą niedzielę przeżywają rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, będą miały próbę w poniedziałek po Nabożeństwie Majowym, około godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.

święty Florian

 1. Dzisiejsza niedziela kończy Tydzień Modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele. Zawsze jednak chciejmy wypełniać Chrystusowe wezwanie: „Proście Pana żniwa, aby wyprawił  robotników na żniwo swoje”. W tym duchu z radością podajemy następującą informację Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach:

św. Wojciech

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele. Prośmy Ducha Świętego, by wielu młodych ludzi z naszej parafii usłyszało Boże wezwanie: „Idźcie i nauczajcie!”
 2. Jutro przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy modlić się za naszą Ojczyznę.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny i  jest dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Przy wyjściu z kościoła możemy zabrać karteczkę z wyznaczonymi do przeczytania w domu fragmentami Pisma Świętego. Jak wielu naszych rodaków, otwórzmy szczególnie dziś i w całym tygodniu Pismo Święte, aby rozważyć co Bóg mówi do nas i kierujmy się Bożym słowem w codziennym życiu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem