Ogłoszenia parafialne

św. Józef

  1. Z Bożą pomocą rozpoczęliśmy dziś Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je o. Michał Orzoł, pallotyn, którego polecamy opiece i kierownictwu Ducha Świętego. Przez słuchanie słowa Bożego, spowiedź i zjednoczenie z Bogiem w Komunii Świętej przygotujemy się do głębokiego przeżycia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa.

  1. Przeżywamy już IV Niedzielę Wielkiego Postu, niech zatem wzrasta nasza gorliwość w przygotowaniu się do Świat Zmartwychwstania Pańskiego. Za tydzień rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Prosimy o modlitwę o owocne przeżycie czasu rekolekcji przez wszystkich naszych parafian.

  1. Na początku III tygodnia Wielkiego Postu pamiętajmy o potrzebie pokuty, która niech będzie zerwaniem z tym wszystkim, co prowadzi nas do grzechów. Pamiętajmy o jałmużnie, która niech będzie naszą troską o potrzeby innych ludzi. Pismo święte mówi, że jałmużna zakrywa wiele ludzkich grzechów.

  1. W II Niedzielę Wielkiego Postu od lat wspieramy modlitwą i ofiarami do puszek misjonarzy i misjonarki z Polski. Po Mszach Św. przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć naszą ofiarę- jałmużnę wielkopostną na misje święte. Za dar serca w imieniu misjonarzy bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także grupie misyjnej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej za zorganizowanie tej dzisiejszej zbiórki na cele misyjne.

  1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca czterdziestodniowy Wielki Post. Na znak czasu pokuty kapłani posypują głowy wiernych popiołem, wypowiadając słowa – „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Msze święte w Popielec będą o godzinie 6.30, 7.00, 9.00 i 17.00. W kaplicach w Podlaszczu i Węgleńcu o godz. 15.00 w Podchojnach i Piaskach o godz. 16.00.

  1. W poniedziałek w liturgii Kościoła przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy z Katanii na Sycylii, czczonej jako patronka chroniąca od pożarów, wypadków i innych nieszczęść. W tym dniu dokonuje się poświęcenia chleba, który jest przechowywany w domu, z wiarą, że przez wstawiennictwo św. Agaty Pan Bóg będzie chronił dom od pożaru.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem