Aktualności

Rekolekcje adwentowe

NIEDZIELA - 17 GRUDNIA 2017 r.

7.00 - Hymn do Ducha Świętego. Msza Św. z nauką dla wszystkich
9.00 - Msza Św. z nauką dla wszystkich
10.30 - Msza Św. z nauką dla dzieci
12.00 - Msza Św. z nauką dla wszystkich
15.00 - Msza Św. z nauką dla gimnazjalistów, przygotowujących się do Bierzmowania
17.00 - Msza Św. z nauką dla wszystkich

UWAGA! W godz. 14.00 - 17.00 będziemy spowiadali chorych w ich domach, niosąc Pana Jezusa w Komunii Świętej. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chorych w zakrystii.

Już tradycyjnie – w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, 31 października 2017 r. w wielu miejscach naszej diecezji odbędzie się Noc Świętych – czuwanie przy relikwiach świętych i błogosławionych, które jest chrześcijańską odpowiedzią na pogańskie Halloween.

Także w naszej parafii będziemy czuwać przy relikwiach świętych, prosząc dobrego Boga za ich wstawiennictwem o łaskę świętości dla nas samych. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy. Rozpoczynamy 31 października 2017 r. o godz. 17:00 Mszą Świętą, po której będzie adoracja Najświętszego Sakramentu a następnie procesja na cmentarz parafialny, gdzie złożymy znicze na grobach naszych bliskich zmarłych i pomodlimy się w ich intencji, prosząc dla nich o życie wieczne w niebie, pośród licznych świętych i błogosławionych.

Previous Next

22 października 2017 r. uroczystą Mszą Świętą o godz. 10:30 swoją działalność w naszej parafii zainaugurowało Koło Misyjne Dzieci, działające w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. Jest ono odpowiedzią na potrzebę wsparcia działalności misyjnej i związanej z nią ewangelizacji, która jest pierwszym zadaniem całej wspólnoty Kościoła.

Dzieci otrzymały specjalne legitymacje ucznia-misjonarza, z modlitwą, którą codziennie odmawiają, ofiarując ją w intencji misjonarzy na całym świecie, a zwłaszcza za tych, którzy pochodzą z naszej diecezji.

Wszystkie dzieci z klas 0-5, które chciałyby dołączyć do Koła Misyjnego, zapraszamy w każdą drugą i czwartą sobotę miesiąca, na godz. 10:00 do salki parafialnej przy kościele na wspólną modlitwę i poznawanie misji oraz pracy misjonarzy w świecie.

Previous Next

Ponad 3 tysiące uczestników XVIII Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego i kilkudziesięciu uczestników V Pielgrzymki Rowerowej modliło się na Świętym Krzyżu. W wydarzenie włączyły się, tradycyjnie już trzy diecezje: kielecka, sandomierska i radomska. Udział w Rajdzie wzięli także nasi parafianie, w tym także dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 5 w Jędrzejowie wraz z katechetami, ks. Jackiem Godziszem oraz s. Nataną.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem