Aktualności

Previous Next

W sobotę, 7 października br. z parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie, grupa ponad 50-ciu pielgrzymów wyruszyła o godz. 5:00 rano w stronę granicy polsko-ukraińskiej, do parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Medyce, aby tam włączyć się w ogólnopolską modlitewną akcję pod hasłem „Różaniec do granic”.

Previous Next

Ponad 3 tysiące uczestników XVIII Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego i kilkudziesięciu uczestników V Pielgrzymki Rowerowej modliło się na Świętym Krzyżu. W wydarzenie włączyły się, tradycyjnie już trzy diecezje: kielecka, sandomierska i radomska. Udział w Rajdzie wzięli także nasi parafianie, w tym także dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 5 w Jędrzejowie wraz z katechetami, ks. Jackiem Godziszem oraz s. Nataną.

Previous Next

18 września w liturgii Kościoła wspominamy św. Stanisława Kostkę, zakonnika.

Stanisław urodził się w Rostkowie na Mazowszu w końcu grudnia 1550 roku. Wychowany w atmosferze religijnej, odznaczał się głęboką pobożnością. Razem z bratem został wysłany do szkół jezuickich w Wiedniu. Cudownie uzdrowiony z ciężkiej choroby przez Matkę Najświętszą, postanowił wstąpić do Towarzystwa Jezusowego. Opuścił więc potajemnie Wiedeń w roku 1567 roku i przez Dylingę udał się do Rzymu, gdzie został przyjęty do nowicjatu przez św. Franciszka Borgiasza. Zmarł w Rzymie w nocy z 14 na 15 sierpnia 1568 roku w opinii świętości. Został zaliczony w poczet świętych przez papieża Benedykta XIII w roku 1726.