Aktualności

Previous Next

18 marca 2018 roku na zakończenie pierwszego dnia parafialnych rekolekcji wielkopostnych gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej zespół „Bardzo Nam Miłosz”, który wprowadził nas w głębsze przeżywanie czasu Wielkiego Postu. Wysłuchaliśmy utworów bogatych w treść, bowiem autorem tekstów jest ks. dr Miłosz Hołda, który pracował w naszej parafii, a obecnie poświęca się pracy naukowej w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach oraz na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie.

Więcej zdjęć w naszej galerii: Koncert zespołu "Bardzo Nam Miłosz".

Rekolekcje adwentowe

NIEDZIELA - 17 GRUDNIA 2017 r.

7.00 - Hymn do Ducha Świętego. Msza Św. z nauką dla wszystkich
9.00 - Msza Św. z nauką dla wszystkich
10.30 - Msza Św. z nauką dla dzieci
12.00 - Msza Św. z nauką dla wszystkich
15.00 - Msza Św. z nauką dla gimnazjalistów, przygotowujących się do Bierzmowania
17.00 - Msza Św. z nauką dla wszystkich

UWAGA! W godz. 14.00 - 17.00 będziemy spowiadali chorych w ich domach, niosąc Pana Jezusa w Komunii Świętej. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chorych w zakrystii.

Już tradycyjnie – w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, 31 października 2017 r. w wielu miejscach naszej diecezji odbędzie się Noc Świętych – czuwanie przy relikwiach świętych i błogosławionych, które jest chrześcijańską odpowiedzią na pogańskie Halloween.

Także w naszej parafii będziemy czuwać przy relikwiach świętych, prosząc dobrego Boga za ich wstawiennictwem o łaskę świętości dla nas samych. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy. Rozpoczynamy 31 października 2017 r. o godz. 17:00 Mszą Świętą, po której będzie adoracja Najświętszego Sakramentu a następnie procesja na cmentarz parafialny, gdzie złożymy znicze na grobach naszych bliskich zmarłych i pomodlimy się w ich intencji, prosząc dla nich o życie wieczne w niebie, pośród licznych świętych i błogosławionych.

Previous Next

22 października 2017 r. uroczystą Mszą Świętą o godz. 10:30 swoją działalność w naszej parafii zainaugurowało Koło Misyjne Dzieci, działające w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. Jest ono odpowiedzią na potrzebę wsparcia działalności misyjnej i związanej z nią ewangelizacji, która jest pierwszym zadaniem całej wspólnoty Kościoła.

Dzieci otrzymały specjalne legitymacje ucznia-misjonarza, z modlitwą, którą codziennie odmawiają, ofiarując ją w intencji misjonarzy na całym świecie, a zwłaszcza za tych, którzy pochodzą z naszej diecezji.

Wszystkie dzieci z klas 0-5, które chciałyby dołączyć do Koła Misyjnego, zapraszamy w każdą drugą i czwartą sobotę miesiąca, na godz. 10:00 do salki parafialnej przy kościele na wspólną modlitwę i poznawanie misji oraz pracy misjonarzy w świecie.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem